چهارشنبه, ۰۸ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲ ۴۹
طبقه بندی: پورتال
چچ
2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINin2LIg2b7Yp9ix2YPZitmG2q8g2YfYtNiqINii2KjYp9ivINiq2Kcg2b7Yp9mK2KfZhiDYp9mF2LPYp9mE

بهره برداری از پارکینگ هشت آباد تا پایان امسال

ساخت پارکینگ های عمومی در سال های گذشته در مشهد به پروژه های مهم شهری تبدیل شده است تا در مناطقی که نیاز احساس می شود، پارکینگ ساخته شود. اکنون به نوعی می توان گفت که ساخت پارکینگ در مشهد به نهضتی ادامه دار تبدیل شده است.

ساخت پارکینگ های عمومی در سال های گذشته در مشهد به پروژه های مهم شهری تبدیل شده است تا در مناطقی که نیاز احساس می شود، پارکینگ ساخته شود. اکنون به نوعی می توان گفت که ساخت پارکینگ در مشهد به نهضتی ادامه دار تبدیل شده است.
مهم ترین مناطق شهری که کمبود پارکینگ در آن مناطق به شدت احساس می شود، هسته مرکزی شهر مشهد است. ازهمین رو مدیریت شهری سعی می کند با ساخت پارکینگ در معابر منتهی به حرم مطهررضوی فضای پارکینگی ایجاد کند تا زائران و مجاوران بارگاه رضوی بدون دغدغه خودروشان را در نزدیک ترین فاصله به بارگاه منور رضوی پارک کنند و با استفاد ه از وسایل حمل ونقل عمومی به حرم حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) مشرف شوند.
میدان شهدا از مناطقی است که چندین پروژه پارکینگی در آن درحال اجراست و یکی از آن ها پارکینگ هشت آباد است. با ساخت این پارکینگ فضای پارک برای ۲۶۶خودرو ایجاد می شود. آن طور که معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد هم اعلام کرده است، این پارکینگ قرار است برای نوروز۱۴۰۱ آماده و بهره برداری شود.
سیدخلیل منبتی با اشاره به اینکه میدان شهدا از مناطق مستعد برای ساخت پارکینگ است، تصریح کرد: تاکنون چندین پارکینگ در این منطقه ساخته شده و عملیات اجرایی چند پارکینگ دیگر مانند «هشت آباد» و «توحید» نیز درحال انجام است.
وی افزود: عملیات ساخت پارکینگ هشت آباد در مساحتی بیش از 5هزار مترمربع و زیربنایی افزون بر ۱۲هزار مترمربع به‌صورت زیرسطحی و تمام هوشمند در آذر13۹۹ آغاز شد.
منبتی با بیان اینکه عرض معبر این پارکینگ ۲۰متر و طول آن ۱۶۵متر است، ادامه داد: در ساخت پارکینگ هشت آباد سعی شده است همه فضاهای خدماتی و اداری موردنیاز برای پارکینگ نیز تعبیه شود.
وی درباره ظرفیت پارک خودرو در پارکینگ هشت آباد گفت: با ساخت این پارکینگ، فضای پارک ۲۶۴خودرو ایجاد می‌شود؛ همچنین در این پارکینگ فضای پارکی برای توقف ۲۰خودرو ویژه معلولان نیز فراهم می شود.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: در پارکینگ هشت آباد دو رمپ ورودی و خروجی به صورت مجزا تعبیه شده است؛ همچنین در این پارکینگ سه دستگاه پله، چهار دستگاه آسانسور و دو دستگاه پله برقی برای راحتی رفت وآمد شهروندان در نظر گرفته می شود.
منبتی افزود: پارکینگ هشت آباد اکنون ۷۹درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات ساخت آن به طوری است که پارکینگ در ۲۹اسفند امسال به بهره برداری می رسد و برای نوروز۱۴۰۱ در اختیار زائران و مجاوران بارگاه رضوی قرار می گیرد.

آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات
No Cache
Gt: 2.1140653292338
Qt: 2.138908624649