شنبه, ۰۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ۵۷۴
طبقه بندی: شهر
چچ
2K7ZiNiv2KfYuNmH2KfYsdmK

مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت خبر داد:

اجرای طرح خوداظهاری پارک حاشیه ای با همکاری بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت از اجرای طرح خوداظهاری پارک حاشیه ای با همکاری بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد مهدی اسدی در برنامه زنده رادیویی "گفتگوی شهر بهشت" اظهار کرد: پارک حاشیه ای نیاز همه شهرهای بزرگ و توسعه یافته است و این طرح در اکثر کشورها اجرا می شود.
وی با بیان اینکه پارک حاشیه ای در تمام کلانشهرهای ایران اجرا شده است، افزود: مشهد در حال حاضر پیشتاز در موضوع پارک حاشیه ای است و دارنده بیشترین پارکینگ در بین شهرداری های کشور است.


اجرای طرح خوداظهاری پارک حاشیه‌ای
اسدی در خصوص پروژه های شرکت الیت بیان کرد: طرح خوداظهاری پارک حاشیه ای الیت به زودی با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود و مبلغ پیشنهادی شهرداری مشهد برای تصویب به شورای شهر ارائه شده است.
وی ادامه داد: همچنین نرم افزار مکمل، توسط استارتاپ ها طراحی می شود‌؛ در کنار آن خدمات الیت به چند اپلیکیشن مهم کشوری افزوده خواهد شد.
اسدی با تاکید بر اینکه نگاه شهرداری مشهد به پارکینگ های حاشیه ای به هیچ وجه درآمدزایی نیست، افزود: از خرداد ماه سال گذشته پیامک کسر شارژ برای تمام شهروندان فعال شده است و تبادل مالی با شرکت الیت را اطلاع رسانی می کند که رضایتمندی زیادی برای شهروندان داشته است.
وی عنوان کرد: همچنین از شهریور ماه سال گذشته نیز در سطح شهر مشهد تبادل نقدی پارکبان و شهروندان حذف شده و نوع برخورد و شیوه پارکبان ها تغییر کرده است.
وی با بیان اینکه 60 پارکینگ سطح شهر متعلق به شهرداری است، گفت: درآمد شرکت الیت به طور مشخص و شفاف گزارش و وارد آلبوم بودجه شهرداری شده و به خزانه واریز خواهد شد.
اسدی تصریح کرد: قبل از اجرایی شدن طرح الیت در مشهد پارک زیر نیم ساعت 24 درصد بوده است که بعد از اجرایی شدن طرح به 71 درصد افزایش داشته است و این امر در آمار ترافیکی موثر بوده است.

حذف پلاک VIP در پارک های حاشیه ای
وی با بیان اینکه شهر مشهد در بین کلانشهرها کمترین تعرفه را در پارک حاشیه ای دارد، گفت: همچنین پلاک VIP نیز در پارک حاشیه ای در راستای عدالت و احترام و رضایت شهروندی به طور کلی حذف شده است.
اسدی در خصوص هوشمندسازی پارکینگ بیمارستان امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: پارکینگ بیمارستان امام رضا(ع) به عنوان پایلوت به طور کامل هوشمند خواهد شد و دوربین های نظارتی آن در حال نصب می باشد؛ همچنین هوشمندسازی پارکینگ های خسروی، هاشمی نژاد، میدان شهدا، خیابان جنت و زیتون در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت اظهار داشت: شهروندان برای دریافت خدمات در صورت نیاز می توانند به شماره 3000003000 پیامک بدهند و یا به 5 دفتر پیشخوان منتخب در سطح شهر مراجعه کنند.
اسدی افزود: همچنین دفاتر پیشخوان واقع در بولوار کوثر، بین کوثر 5 و 7، قاسم آباد، شریعتی 28، نبش شهید منتظری 1، سه راه فلسطین و احمدآباد نبش خیابان بهشت 2 آماده ارائه خدمات شرکت الیت به شهروندان می باشند.
 

آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات
No Cache
Gt: 0.95153792699178
Qt: 0.46757555007935